Ze života naší farnosti

23. 11. 2021

Další zprávy z dění v naší farnosti.

Setkávání nad Biblí

Pro nadšence, kteří by rádi studovali Evangelia, ale sami se v nich neorientují, nebo se k tomu nedokopou, vznikl v naší farnosti „kroužek“. Asi jednou za čtrnáct dní se setkáváme na různých místech ve Vracově, např. v čajovně, v domácnosti někoho z nás, nebo ve vinném sklípku. Diskutujeme nad úryvkem z Evangelia, v měsíci říjnu a listopadu to bylo na téma Sv. Josef. Je velmi zajímavé naslouchat názorům ostatních na evangelijní úryvky, na život lidí v době Ježíše Krista, na to, jakým způsobem se nám promítá evangelium do životů. Zní to suchopárně, ale zjišťujeme, že to tak vůbec není. Naopak se před námi rozvíjí za stručnými větami evangelijního úryvku košaté, šťavnaté a naplněné životní cesty biblických postav, o kterých se dá mluvit i několik hodin a téma se zdá nevyčerpané i nevyčerpatelné.

Jestli máte chuť, předejte se k nám, nejsme žádná uzavřená společnost. Dokonce se s námi setkávají i farníci z Milotic. Těšíme se na objevování nových světů, příběhů a souvislostí, které v sobě ukrývají radostné zvěsti staré dva tisíce let.

Místo a termín každé další schůzky oznamuje pan farář v nedělních ohláškách.

Misijní růženec

V předvečer misijní neděle jsme se v naší farnosti zapojili do modlitby Misijního růžence. Podíleli jsme se tak na celosvětovém misijním mostě modlitby. Desátky růžence jsou obětovány za jednotlivé kontinenty:

První  Afrika – zelená je barvou tropických lesů,

Druhý Amerika – červená je barva pleti domorodých obyvatel,

Třetí Asie – žlutá je barva svítání na východě,

Čtvrtý Austrálie a Oceánie – modrá barva připomíná oceány,

Pátý Evropa – barva naši pleti a také symbolizuje stolec Sv. otce.

Děkujeme všem, kteří přišli a zapojili se, i vám všem, kterým není lhostejný osud tohoto světa i Papežských misijních děl.

Misijní jarmark a výroba

Dvě soboty předcházející misijní neděli se na faře vyrábělo, peklo a balilo. Děti z farnosti společně s několika rodiči a babičkou tvořily balíčky do misijního jarmarku. Tímto společně přispěly k Papežskému misijnímu dílu. Moc děkujeme za jejich výrobky i za Vaše peněžní dary, kterými naše farnost mohla přispět potřebným po celém světě.

Dušičky – Památka zesnulých

Jak ten čas letí! Toto rčení můžeme teď na začátku listopadu vnímat ve dvou rovinách: 1) to už je zase skoro konec roku a musíme kupovat dárky!!!!! 2) rok od roku se čím dál tím víc blížíme k tomu, kdy z nás budou taky „dušičky“. Nebojíme se toho, protože nás přece čeká JEŽÍŠ. A taky se setkáme s našimi DUŠIČKAMI, které už ví, jaké to s NÍM je. Proto jsme se vydali po mši 2. listopadu společným průvodem na krátký obřad na hřbitov, kde jsme se společně pomodlili za ty, kteří už nejsou mezi živými na tomto světě.

Autorka zpráv: Jana Miklendová

Zpět na titulní stránku