Ze života naší farnosti

25. 5. 2022

Vracovský Sherwood

Skupinka mladých lidí z naší vracovské farnosti uspořádala pro děti všech věkových kategorií (a, jak se ukázalo, i pro jejich rodiče či prarodiče) zábavné odpoledne v lese, nazvané Vracovský Sherwood. Dětští i dospělí účastníci si prošli značenou trasu lesem, kterou je provázely postavy z příběhů o sherwoodských zbojnících, a to sám Robin Hood, Lady Marianna, Malý Will, mnich Tuck a dokonce i Robinův arabský přítel Azím. Každý z nich měl pro děti nachystaný úkol, jako je překážková dráha, lukostřelba, bojování s palicemi, poznávačka stop a zvuků i ochutnávka jídel. Děti si jejich splněním dokázaly, že jsou schopné se se ctí zařadit po bok sherwoodských obyvatel a v závěru obdržely diplom, v kterém byly jmenovány pomocníky jednotlivých lesních hrdinů. Po absolvování trasy se všichni občerstvili v „lesním baru“ na jezdecké stanici Podkova a také si opekli špekáčky, aby měli dost sil k dalšímu řádění s míčem a při sestřelování plechovek. Obzvlášť odvážní si troufli i na hlazení přítomného koníka Gasíka.
Těšíme se, že se s Vámi uvidíme i na dalších akcích, které organizujeme při farní pouti na sv. Antonínek tuto neděli 29.5. i při noci kostelů, která bude 10.června.
V.L.K.E.M

Turnaj ve florbale

Dne 7.5.2022 se náš vracovsko-skoronský tým ministrantů, posílených o holčiny z V.L.K.E.M, opět zúčastnil ministrantského turnaje ve florbale. Turnaj byl opět odehrán ve sportovní hale v Miloticích. I přes počáteční neshody mezi členy družstva (nikdo nechtěl být v bráně), se našemu týmu podařilo obhájit krásné čtvrté místo z pěti. Tak držíme palce, aby se u nás ve farnosti i nadále našel dostatek ministrantů, kteří nás budou při podobných akcích reprezentovat, zaštítěni tvrzením pana de Coubertina: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“

Zpět na titulní stránku