Svedectví Pravdy

30. 11. 2018

Evangelium na dnešní den: Jn 18, 33b-37

Dnes je neděle Krista Krále, je to konec liturgického roku. Můžeme zhodnotit, kam jsme se posunuli v duchovní oblasti zda jsme něco změnili nebo alespoň to zkusili. Evangelium nám nabízí rozhovor Ježíše a Piláta, kde Kristus nepřímo o sobě řekne, že je Král, ale ne takový, jakého si představuje Pilát, neboť jeho království není z tohoto světa. Mě však zaujala věta, že Ježíš přišel pro to na svět, aby vydal svědectví o pravdě! Jak jednoduchá, přitom tak silná věta.

Vydávám já svým životem svědectví o pravdě? Dokážu se postavit za správnou věc? Jaké jsou mé hodnoty a kde má moje srdce poklad? To, že jsem křesťan, je jen v křestním listě, nebo svým příkladem lásky, milosrdenství, odpuštění a pomoci to dokazuji i životem? Ježíš svědčil nejen životem, On svědčil dokonce smrtí za naše hříchy. Nechce od nás smrt, chce od nás svědectví života, abychom i my mohli říct, že jsme Jeho královské děti a naše království není odtud, proto si sbíráme poklady jinde, jak to od nás „chce“ tento svět.

Plug and pray:

Drahý Králi, děkuji za Tvé svědectví života, že mohu následovat Tvůj příklad a učit se od Tebe, protože ty jsi cesta, pravda i Život. Dej, abych poslouchal Tvůj hlas a přišel na místo, které jsi mi ještě před stvořením připravil.

V akci:

Dnes si uvědomím, jaké hodnoty a zásady mám v životě. Budu vyhledávat situace, kde mohu jiným ukázat ve svém životě Krista. Možná, když půjdu z kostela, pomůžu babičce sejít schody.

Bonus:

† Meditace Ľubomíra Stančeka | Ježíš vydává svědectví o sobě Jn 5,31-47

 

 

Zpět na titulní stránku