Na čem stavíš?

7. 12. 2017

Evangelium: Mt 7, 21.24-27

Ježíš řekl svým učedníkům: „Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane!‘, vejde do nebeského království, ale ten, kdo plní vůli mého nebeského Otce. Každý tedy, kdo tato má slova slyší a podle nich jedná, podobá se rozvážnému muži, který si postavil dům na skále. Spadl déšť a přivalila se povodeň, přihnala se vichřice a obořila se na ten dům – ale nezřítil se, protože měl základy na skále. Každý však, kdo tato má slova slyší, ale podle nich nejedná, podobá se pošetilému muži, který si postavil dům na písku. Spadl déšť, přivalila se povodeň, přihnala se vichřice a obořila se na ten dům – i zřítil se a jeho pád byl veliký.“

Zamyšlení:

Pán Ježíš v dnešním evangeliu mluví o 2 mužích.

Moudrý muž věděl, že kopat základy do skály je těžké. Určitě se přitom natrápil, ale výsledek stál za to! Nemoudrý muž chtěl mít všechno hned, nepřemýšlel, ale rychle stavěl. Nakonec se i tak namáhal zbytečně, neboť mu dům nevydržel.

Ty chceš mít jaký dům? Chatrný nebo s pevnými základy? Ježíš je Skálou, na které se vyplatí stavět!

Plug and Pray:

Pane Ježíši, dnes opět dostávám šanci stavět. Děkuji ti za ni! Vím, že mohu budovat vztahy, organizovat si volný čas, věnovat se povinnostem nebo se jen tak bezcílně flákat. Mohu si vybrat, zda budu dnes klást cihličky svého času a aktivit s ohledem na to, co je dobré a potřebné, ale vím také, že mi to může být jedno. Pane, prosím pomoz mi vidět, která činnost je stavěním na skále.

V akci:

Před prací, povinnosti nebo relaxací poprosím Ježíše o poznání zda to, co jdu dělat mě přivede k Němu nebo na nestálý písek.

Bonus:

Chiaře zemřely 2 děti na rakovinu, ale její život byl pevně zakotven v Bohu. Přečti si o něm.

http://mojpribeh.sk/sprava/chiara-corbella/

Zpět na titulní stránku