Buď vždy připraven!

4. 12. 2017

Evangelium: Mk 13, 33 – 37

Zamyšlení:

Vždy připraven! Pořád ve střehu! Hesla a motta všech ninja válečníků, rytířů, ochránců zákona. Představím si přitom scénu jako z pravého akčňáku: statečný hrdina skrčený v bažinaté jámě, nejí, nepije. Necítí chlad či horko. Čeká. Připraven. Říkám si však, že jako akční hrdina je přece snadné plánovat strategii života nebo být připraven na cokoliv, co má přijít. Jenže v té naší každodennosti se veškerá třpytivá krása jaksi vytrácí. Slyšet potlesk davů na naši adresu. My lidé máme tedy často tendenci podceňovat sílu či krásu čekání. Bdít totiž znamená i jednat preventivně. Začít psát ten nemilý referát o týden dříve, protože vím, že v ten poslední víkend jdeme s partou na chatu. Každý si najdeme to své. Nemusíme být však pesimisté hned na začátku adventu :). Pokud se pozorněji zaměříme na tuto problematiku, máme jasný závěr: Pán Bůh to s námi nevzdává! Proto, zkusme (minimálně) v tento adventní čas nasadit vnitřní postoj samurajů a být připraveni. Na to, co je pro nás připraveno během adventu. A také na to, co nás na jeho konci čeká. Abychom nepropásli ten nejdůležitější okamžik…

Plug and Pray:

Drahý Pane, prosím Tě, pomoz mi být jako pravý Ninja bojovník: postupně v maličkostech všedních dní budovat svůj charakter, chránit si srdce a odvážné přistupovat k výzvám, které mě na cestě za Tebou potkávají. Být vytrvalý a pevný ve víře v Tebe. Abych byl připraven, když přijde ten správný čas.

V akci:

Dnes budu bdít! Zkusím jít spát o půl hodiny později než obvykle. Tento čas využiji k tomu, abych se začal postupně připravovat na příchod Tajemství: např. se pomodlím růženec za svou rodinu, připravím dárky pro lidi z azylového domu, přečtu si něco pro svou duši, atd. (A hlavně, uvědomím si, že i toto je čas, kdy se připravuji na Jeho příchod.)

Bonus:

Vytrvat v bdění nám pomáhají i inspirativní osobnosti, které to absolvovaly před námi (Novéna k sv. Františku Xaverskému). Přeji Ti, aby si na konci adventu mohl zpívat spolu se zpěvákem: I am ready for it (Him :))!

https://madrid2011.signaly.cz/1012/duchovni-priprava-novena-ke-sv

Zpět na titulní stránku