Beseda s P. Ladislavem Heryánem

5. 1. 2018
Ladislav Heryán je známý salesiánský kněz, biblista a vysokoškolský pedagog. V nakladatelství Portál vyšla jeho velice populární kniha „Exotem na této zemi“, která získala velkou pozornost a sklidila řadu ocenění. Beseda se uskuteční v pondělí 22. 1. od 18:00 v Kyjovském pivovaru.

Ladislav Heryán se narodil se v Petřvaldu u Nového Jičína 24. února 1960. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Ostravě, od 17 let se účastnil tajného teologického studia. Od roku 1979 studoval stavební fakultu VUT v Brně a v létě 1981 se tajně stal salesiánem. Po absolvování vysoké školy a základní vojenské služby pracoval v brněnské panelárně a pokračoval ve studiu teologie. V srpnu roku 1987 emigroval do Říma s cílem dokončit studium teologie a vstoupit do misií v Africe. Po revoluci byl však řádovými představenými požádán, aby se po dostudování postgraduálního studia na Papežském biblickém institutu (Biblicum) vrátil do vlasti.

https://video.aktualne.cz/dvtv/pri-msi-hraju-v-kostele-na-kytaru-u2-nebo-green-day-lidi-to/r~106a8b8cf1b211e581d2002590604f2e/?redirected=1515181998

Ladislava Heryána možná znáte z TV NOE, kde je často k vidění.

Koho bude volit Ladislav Heryán?

„Exotem na této zemi: O Božím milosrdenství mezi námi“ – kniha je o putování po stopách Božího milosrdenství na této zemi. V krátkých příbězích se setkávají dva světy: svět Heryánovy kněžské každodennosti vyplněný setkáními s lidmi z různých vrstev společnosti, vesměs ale z jejích okrajů, a svět biblických poselství a podobenství. Ty vnášejí do naší současnosti paprsky pochopení a smyslu, ale také nastavují zrcadlo naší pýše a sobectví. Heryán ukazuje, jak je svět naplněn Božím milosrdenstvím, které nás v každé chvíli vybízí k tomu, abychom změnili naše uvažování a nechali se jím prostoupit. Jednotlivé kapitoly-příběhy knihy zaujmou bezprostředností a upřímností, s jakou nahlížejí v Boží perspektivě aktuální dění kolem nás, a prohlubují touhu po obrácení srdcí.

Zdroj: https://obchod.portal.cz/spiritualita/exotem-na-teto-zemi/

„Stopařem na této zemi: O Boží velkorysosti mezi námi“ – kniha velkých protikladů. Na jedné straně přináší svědectví o tom, čemu Heryán říká boží milosrdenství, dotýkající se těch, kdo jsou bolaví, polámaní nebo spadli na úplné dno. To milosrdenství k nim obvykle přichází prostřednictvím lidí, kteří si ještě myslí a věří, že pomáhat by se mělo bez různých kdyby, ale, možná. A takových lidí rozhodně není moc.

Zdroj: http://www.iliteratura.cz/Clanek/38935/heryan-ladislav-stoparem-na-teto-zemi

Přednáška v kostele Pražského Jezulátka:

 

Zpět na titulní stránku